Články na serveru Opojisteni.cz

21.02.2018 / Postřehy Evy Gmentové: Cena lidského života
První únorový den byly publikovány výsledky studie Centra dopravního výzkumu (CDV). CDV se zaměřilo na vyčíslení ceny lidského života, který vyhasne při dopravní nehodě, z pohledu dopadu na český stát a společnost.
 11.01.2018 / Postřehy Evy Gmentové: Paměť předků
Věděli jste, že divočáci a vysoká zvěř si z generace na generaci nese paměť svých předků a stále používá stejné chodníčky, jako používali jejich pradědové? Je až s podivem, že si divoká zvěř nese tuto paměť v genetické informaci.
 11.01.2018 / Postřehy Evy Gmentové: Jména hloupých na všech sloupích
Tak nám začal rok 2018, který přinese našemu konání spoustu nového a zásadního. Ani se mi hned s jeho začátkem nechce vypočítávat všechny změny: GDPR, IDD… A tak mi dovolte nemyslet na to, co nás čeká, ale zahájit ten rok trochu odlehčeným tématem.

22.12.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Hydrant lepší než pojišťovna
Už jen pár dní a bude Štědrý den a s ním i Štědrý večer. Vrcholí přípravy a zběsilé shánění dárků, stromku a kapra. Doba, ve které žijeme, je rychlá a uspěchaná, zkracují se vzdálenosti a není nic staršího než ne už včerejší, ale ranní noviny. Vše v našem životě se zrychluje, a tak i adventní čas uteče jako voda. Než se otočíme, je po svátcích.
13.12.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Není nad pěknou škodu
Už se vám asi stalo, že jste marně vysvětlovali klientovi, co si má pojistit a proč, a za nějakou dobu vám dala nastalá škoda za pravdu.
5.12.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Mileniálové
Syn mé kamarádky, kterému je teprve patnáct, prohlásil, že si neumí představit strávit život chozením každý den do jedné a té samé kanceláře. A vlastně tak pojmenoval přesně to, co nechce ani generace mileniálů. Generace Y neboli mileniálové, generace, která se narodila kolem revoluce a v době, kdy dospívala, se seznamovala se začínajícím internetem a sociálními sítěmi.
28.11.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Se směrnicemi se roztrhl pytel
Nejspíš všichni víte o směrnicích, které je potřeba v rámci pojistného trhu v roce 2018 implementovat, a máte z nich už teď zamotanou hlavu. Nejsou to jen směrnice, které se přímo týkají pojištění, zajištění a distribuce pojištění, ale i směrnice, které se naší činnosti podstatně dotknou, přestože se jí přímo netýkají.
15.11.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Místo řepky konopí
V našem novém parlamentu je jedna nová strana, která má poměrně radikální názory. Například by ráda vyměnila pole řepky za lány konopí. Zlegalizovat marihuanu, to není nový požadavek, to už párkrát zaznělo, ale pěstovat konopí ve velkém? Tak to tu ještě nebylo.
2.11.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Odpovědnost na hlavu postavená
Každému čtenáři je nepochybně známo, že uzavření pojistné smlouvy je právní akt, který vzniká mezi pojišťovnou a zájemcem o pojištění. Mezi zájemci o pojištění jsou také podnikatelé, tedy i obchodní společnosti. Uzavřením pojištění se podnikatel chrání před škodami, a tím zaujímá zodpovědný postoj ke svému majetku a hospodaření firmy.

19.10.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Je dron jen hračka?
Předpokládám, že aspoň někteří z vás si při pohledu na podzimně zbarvené listí stromů pomyslí, stejně jako já, že by bylo krásné podívat se na tu barevnou paletu shora. Kdo je kovaný v elektronických hračkách, ten i ví, jak si takový sen splnit. Ale popořadě.

 12.10.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Jak se správně obléci?
Asi nemusím nikomu říkat, jak důležité je správně se obléknout. Pan Ondřej Neff v jednom rozhovoru uvedl, že není špatné počasí, ale špatně oblečený člověk. A špatně oblečen může být člověk nejen na počasí. Vhodné oblečení je neodmyslitelnou součástí naší práce, práce ve finančních službách.

23.10.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Tak letos zase bylo sucho…
Nepochybuji o tom, že každý, kdo zaslechl, že si zemědělci opět jako každý rok stěžují na sucho, tak se pousměje. Vždyť není rok, kdy by si zemědělci nestěžovali. Buď je moc sucho, nebo moc prší, nebo byly kroupy, nebo jim úrodu zlikvidovali škůdci; zemědělce stále něco trápí. Nikdy není tak, aby bylo akorát.

27.9.2017 / Postřehy Evy Gmentové: Není malých klientů

Když jsem ještě byla mladší a méně znalá, vždy jsem se potutelně usmívala nad výroky „není malých rolí“. Pravidelně je vypouštěli z úst takzvaní "přicmrndávači", herci, co nikdy nehráli titulní roli. Jak šel čas, a já poznávala svět, docházelo mi, že bez nich by velcí herci nebyli těmi hvězdami, jak jsme je tehdy vnímali. Dnes také vím, že není malých rolí a že dobrý herec, pěvec nebo tanečník dokáže zaujmout a někdy ohromit i jedním krátkým výstupem.

22.9.2017 / Eva Gmentová: Proč vzniklo E.G.I. Education Grow Insurance a co nabízí?
Věděli jste, že Robert Kiyosaki nazývá vzdělání druhou měnou? On sice hovoří o finančním vzdělání, ale ve svém důsledku je vzdělání pro každou činnost a každé podnikání měnou, bez které se neobejde. Na trh tak přichází společnost E.G.I. Education Grow Insurance, která přináší vzdělávací kurzy z oblasti pojišťovnictví.